• به ما بپیوندید
امام زاده پیر شمس الدین
خرم آباد شهر سراب دوره نرسیده به پل کشکان
7887-9188
0

هنوز نظری ثبت نشده

امام زاده پیر شمس الدین

شرح: 

مقبره امام زاده پير شمس‌الدين «شمس‌الدين بن على بن محمد بن احمد از فرزندان امام موسى کاظم (ع)» معرف به پیر شمسه که زيارتگاه عاشقان ولایت و امامت منطقه مي باشد. اهالی شهرستانهاي خرم آباد ، كوهدشت ،دلفان ،سلسله ، و سايرشهرستانهاي استان لرستان و استانهاي همجوار نیز در ايام عيد وتعطيلات به زيارت اين امام زاده بزرگوار مي شتابند.صاحب مزار مورد احترام همگان مي باشد و مردم منطقه مراسمات مذهبی همچون عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و لیالی قدر و ...... را در این مکان مقدس برگزار می کنند .

این امام زاده بزرگوار دارای کرامات و معجزات فراوانی است . این امر موجب آن شده که سالانه شیعیان و دلسوختگان فراوانی برای استجابت دعا و شفای بیماران به ایشان متوسل می شوند. نقل است که عشاير کوچ رو در قديم برخي وسايل خود را که بعضاً با ارزش هم بوده ودر طول سفر نيازي به آن نداشته اند را در کنار امام زاده قرار ميدادند و سال بعد در بازگشت آن را بر مي داشتند بدون اينکه کم و کاستي در آن به وجود آيد .

ساختمان جديد امام زاده به کوشش مردم و خير خرم آبادي مرحوم حاج کريم احساني احداث شده است. مرحوم حاج کریم احسانی از جمله خیرین بزرگوار بودند که خدمات فراوانی در منطقه از خود بجا گذاشته اند ( ساخت بنای مسجد سرانبار تشکن و ساختمان و مسجد امام زاده و ........... ) روحش شاد یادش گرامی

امکانات: 
پارکینگ
کارت خوان
امکانات ویژه معلولین
رستوران
برچسب ها: 
وقایع جاری: 
دوشنبه, ژانویه 4, 2016 - 12:00
دوشنبه, ژانویه 4, 2016 - 12:00
دوشنبه, ژانویه 4, 2016 - 12:00
این را به اشتراک بگذار: